Osádzanie stojanov pre bicykle

V rámci participatívneho rozpočtu TTSK

Vďaka úspešnému projektu sa v meste Sereď zlepšili podmienky pre cyklistov

Cyklisti v meste Sereď môžu od jesene 2019 využívať 20 nových parkovacích stojanov na bicykle a špeciálny servisný cyklostojan.

Servisný stojan a parkovanie pre cyklistov v meste Sereď

Cieľom projektu bolo nahradiť staré a poškodené stojany na bicykle novými, plne funkčnými. Tieto stojany mali za cieľ zlepšiť možnosť parkovania bicyklov v rámci celého mesta.
Do projektu boli vybrané kvalitné stojany typu obrátené U od spoločnosti Bimission s.r.o., ktoré majú špeciálny pogumovaný povrch a priečku navyše. Zabezpečia tak komfortné a bezpečné uzamykanie bicykla ako aj ochranu rámu pred obitím či poškriabaním.
Stojaný sú označené logom mesta Sereď a dotvárajú tak svojim vzhľadom pekné prostredie v meste.

V tejto fáze sa stojany osádzali na nejfrekventovanejšie miesta akými sú napríklad poliklinika, športová hala či kino. O lokalitách rozhodovali priamo občania mesta Sereď prostredníctvom ankety.
Špeciálny servisný stojan zn. Mantis bol pre zmenu osadený priamo na cyklistickej trase - Vážskej cyklomagistrále, aby mohol okrem domácich cyklistov slúžiť aj turistom prechádzajúcim cez mesto Sereď.

Už prvé dni ukázali, že bol tento projekt prínosný a stojany sa začali využívať v plnej miere. Slová chváli prichádzali od cyklistov aj na nový servisný cyklostojan.


Poďakovanie patrí aj priamo vedeniu mesta Sereď, ktoré sa aktívne zapojilo do tohoto projektu a zabezpečilo osadenie týchto stojanou profesionálnou firmou.

Projekt sa realizoval zo zdrojov Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja.

Nové stojany na bicykle